Cyklostezka Okolo Třeboně

Stezka je dlouhá 39 km, a najdete na ní 22 zastávek s informačními cedulemi. Stezka vytváří okruh po Třeboňských lesích, loukách, okolo známých rybníků a jejich hrází. Cyklostezka vede po málo frekventovaných silnicích III. třídy.

Je jedno jakým směrem se po stezce vydáte, protože tvoří okruh po Třeboňské krajině. Začíná a končí v Třeboni. Stezku můžete odstartovat na hrázi rybník Svět, projede po celé jeho hrázi ve směru na Schwarzenberskou hrobku. Přejede silnici a pokračujete po hrázi druhého Třeboňského rybníka - Opatovický. Na konci hráze se rozprostírá obora s koňmi, která proslula právě chovem koní a velkými výběhy a stájemi. Cyklostezka Okolo Třeboně

Odtud pokračujete na rašeliniště Spálená Borkovna, kde se těží rašelina pro oboje Třeboňské lázně. Po lesní panelce směřujete k myslivně zvané Barbora a dále cestou na most přes Zlatou stoku. Odtud Vás dovede k hrázi mezi rybníky Nový a Starý Kanclíř a dále k obci Lutová, Stříbřec a Stará Hlína.

Na cestě projedete také přes Novou řeku, a dále podél rybníků Vyšehrad a Starý a Nový Vdovec do obce Nová Hlína. Zde se můžete zastavit na skvělé občertsvení v Rožmberské hospůdce. Odtud pak pojedete k hrázi rybníka Vítek, která Vás dovede k největšímu rybníku v ČR - k rybníku Rožmberk. Zde se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat na jeho hrázi nebo už zamíříte přes lesy okolo Třeboňské Pergoly (další místo pro občerstvení) do Třeboně.


Zobrazit místo Naučná stezka Okolo Třeboně na větší mapě

kontakt

Kontakt

Adresa ubytování:

Spolí 52
Třeboň 37901

spoli53@seznam.cz

 

Mobilní telefon:

+420 605 744 972

Praktické rady a tipy

Kam zajít v Třeboni na rybu nebo kde si ji koupit, kde si půjčit kolo a další dobré rady a praktické informace.

více

Zajímavosti v okolí

Jaké zajímavosti v okolí našeho penzionu můžete navštívit?

více

Koupání v okolí penzionu

Třeboňsko je rájem rybníků, pískoven, říček a řek. Na jakékoliv místo se na Třeboňsku vydáte, vždy narazítre na rybník nebo pískovnu k vykoupání.

Na jaké?

 

více

Penzion nabízí

  • venkovní soukromý bázen u penzionu
  • vlastní sociální zařízení
  • zahradu u penzionu
  • grilování na zahradě
  • hřiště pro děti s trampolínou

Penzion pro děti

Pro všechny děti jsme připravili na zahradě našeho ubytování nedaleko Třeboně trampolínu. Děti se u nás nudit nebudou!

více
Ubytování Třeboňskopenzion U Draka Třeboňaktivity
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím