ubytování Třeboňsko Mája

Cyklostezka Okolo Třeboně

Stezka je dlouhá 39 km, a najdete na ní 22 zastávek s informačními cedulemi. Stezka vytváří okruh po Třeboňských lesích, loukách, okolo známých rybníků a jejich hrází. Cyklostezka vede po málo frekventovaných silnicích III. třídy.

Je jedno jakým směrem se po stezce vydáte, protože tvoří okruh po Třeboňské krajině. Začíná a končí v Třeboni. Stezku můžete odstartovat na hrázi rybník Svět, projede po celé jeho hrázi ve směru na Schwarzenberskou hrobku. Přejede silnici a pokračujete po hrázi druhého Třeboňského rybníka - Opatovický. Na konci hráze se rozprostírá obora s koňmi, která proslula právě chovem koní a velkými výběhy a stájemi.

Odtud pokračujete na rašeliniště Spálená Borkovna, kde se těží rašelina pro oboje Třeboňské lázně. Po lesní panelce směřujete k myslivně zvané Barbora a dále cestou na most přes Zlatou stoku. Odtud Vás dovede k hrázi mezi rybníky Nový a Starý Kanclíř a dále k obci Lutová, Stříbřec a Stará Hlína.

Na cestě projedete také přes Novou řeku, a dále podél rybníků Vyšehrad a Starý a Nový Vdovec do obce Nová Hlína. Zde se můžete zastavit na skvělé občertsvení v Rožmberské hospůdce. Odtud pak pojedete k hrázi rybníka Vítek, která Vás dovede k největšímu rybníku v ČR - k rybníku Rožmberk. Zde se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat na jeho hrázi nebo už zamíříte přes lesy okolo Třeboňské Pergoly (další místo pro občerstvení) do Třeboně.


Zobrazit místo Naučná stezka Okolo Třeboně na větší mapě

Kontakt

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout