Naučná stezka Okolo Světa

Naučná stezka Okolo Světa je velmi oblíbená a navštěvovaná všemi turisty Třeboně. Není totiž náročná a je poměrně krátká, takže jí můžete zdolat i pěšky. Je dlouhá 12 km a v průběhu cesty Vás čeká 16 zastávek s informačními tabulemi a odpočinkovými lavicemi nebo přístřešky.

Lze ji také projet na kole, ale cyklisté musejí dávat větší pozor na pěší turisty, kterým je tato trasa především určena.Schwarzenberska hrobka nedaleko Třeboně

Trasa vede okolo rybníka Svět. Začíná na hrázi rybníka Svět, u hlavního přístaviště, odkud se vydáte to lázeňského parku Aurora. Ten projdete a na jeho konci se napojíte na trasu a pokračujete lesními cestami, okolo rybníčků a luk. 

Prochází či projíždíte okolo pily a Spolského mlýna z roku 1860 a za ním se již začínáte vracet k Třeboni. Cesta Vás dovede ke koupališti Ostende, kde se můžete občerstvit v místní hospůdce a vykoupat. Odtud pokračovat ke Schwarzenberské hrobce (třeba na její prohlídku) a po hrázi rybníka Svět zpět k hlavnímu přístavišti.


Zobrazit místo Cesta kolem Světa na větší mapě

kontakt

Kontakt

Adresa ubytování:

Spolí 52
Třeboň 37901

spoli53@seznam.cz

 

Mobilní telefon:

+420 605 744 972

Praktické rady a tipy

Kam zajít v Třeboni na rybu nebo kde si ji koupit, kde si půjčit kolo a další dobré rady a praktické informace.

více

Zajímavosti v okolí

Jaké zajímavosti v okolí našeho penzionu můžete navštívit?

více

Koupání v okolí penzionu

Třeboňsko je rájem rybníků, pískoven, říček a řek. Na jakékoliv místo se na Třeboňsku vydáte, vždy narazítre na rybník nebo pískovnu k vykoupání.

Na jaké?

 

více

Penzion nabízí

  • venkovní soukromý bázen u penzionu
  • vlastní sociální zařízení
  • zahradu u penzionu
  • grilování na zahradě
  • hřiště pro děti s trampolínou

Penzion pro děti

Pro všechny děti jsme připravili na zahradě našeho ubytování nedaleko Třeboně trampolínu. Děti se u nás nudit nebudou!

více
Ubytování Třeboňskopenzion U Draka Třeboňaktivity
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím