ubytování Třeboňsko Mája

Dovolená jižní Čechy - Třeboňsko

Objevte nové zážitky a poznejte nové kouty ČR, vydejte se za krásami jižních Čech a Třeboňska!

Jižní Čechy jsou velice oblíbeným a vyhledávaným místem z hlediska turistiky a cyklostezek. Díky čisté a zachovalé přírodě tu najdete množství chráněných oblastí a rezervací.
Jen na Třeboňsku jsou nejcennější lokality chráněny v rámci 33 přírodních rezervací a památek, z toho má 5 území status národní přírodní rezervace.

Prakticky celý region Třeboňska nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku, jakož i vodáctví a další pohybové aktivity.

 

 

Cykloturistika, cyklostezky na Třeboňsko

Třeboňsko se vyznačuje svým rovinnatým až mírně zvlněným povrchem, které je přímo předurčené pro výlety na kolech. K tomu, abyste si mohli svůj cyklovýlet naplánovat přesně podle své chuti a hlavně svých fyzických možností, jsme pro Vás připravili přehled známých cyklotras.


Více o cyklotrasách

 

Třeboňsko a Jižní Čechy jsou rájem snad všech cyklistů. Třeboňsko nabízí spoustu značených cyklostezek a turistických tras, které jsou skvěle značené. Vybrat si můžete z náročných tras nebo lehkých stezek pro začátečníky. Díky rovinatému terénu to zvládne opravdu každý.

Dozvíte se, kde si zapůjčit kola, nebo kde si je nechat opravit či sehnat náhradní díly.

 

Tipy pro vodáky

Třeboňsko je přímo rájem pro vodáky. Celou oblast protínají vodácké trasy přístupné i méně zdatným vodákům. Řeka Nežárka a Lužnice včetně svých dvou koryt Staré a Nové řeky patří mezi nejoblíbenější české vodácké trasy přístupné i méně zdatným vodákům. Lužnice je velmi klidná řeka s mírným spádem, Stará řeka je zarostlá a těžko průjezdná s nedostatkem vody.

Nejobvyklejším nástupním místem na Lužnici je Suchdol nad Lužnicí, kam si můžete dopravit své lodě. Řeka je sjízdná prakticky po celé délce toku na našem území. Nejlepší sjízdnost je mezi Suchdolem nad Lužnicí a ústím do Vltavy.


Více informací pro vodáky

 

 

Zajímavosti v okolí Třeboně

Třeboňsko se vyznačuje také svou architekturou, snad v každé vesničce najdete nějakou historickou zajímavost nebo přírodní památku. Při vaší dovolené v jižních Čechách, na Třeboňsku, můžete navštívit zajímavosti v blízkém okolí jako je Buškův Hamr, jeden z dochovalých a funkčních hamrů v ČR, nebo vesnické muzeum v Kojákovicích nebo hitorické hrady a zámky v okolí >>
Za těmito památkami se můžete vydat třeba na kole.

Nejzajímavější místa

 

 

Dovolená v Jižních Čechách může začít, srdečně Vás zveme k nám do penzionu Mája

Pro hosty našeho ubytování jsou pokoje situované pro dvě, tři, čtyři a výjímečně až pět osob. Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Jen 100 m od penzionu se můžete vykoupat v tomto rybníce, nebo sednout na kolo a vydat se na některou z nabízených cyklotras.

V penzionu dále najdete

  • venkovní soukromý bazén na zahradě
  • velkou zahradu
  • grilování
  • hřiště pro děti s trampolínou

 

 

Rezervace ubytování Třeboňsko Mája

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, neváhejte nás kontaktovat pro další dotazy nebo rovnou rezervujte:

Mobilní telefon: +420 605 74 49 72  nebo na spoli53@seznam.cz

Kontakt

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout