ubytování Třeboňsko Mája

NOVÉ cyklostezky z města Třeboň

Město Třeboň pro Vás připravilo nové tématické a hlavně zajímavé cyklostezky s názvem "Nové cyklotrasy Třeboňska". V první cyklostezce se Vám představí rybníky a pověsti, které se k nim vztahují. Druhá vás přenese do historiie do období 2. světové války na Třeboňku a třetí vás povede po velké části Třeboňska.

Mapky s cyklotrasami můžete získat ve fyzické podobě v informačním centru na náměstí v Třeboni nebo si je stáhnout zde, na našich stránkách. Všechny trasy vedou Chráněnou krajinnou oblastí a biosférickou rezervací Třeboňsko.

 

 

Za krásnou, leč prohnanou pokojskou...až k cípu Rakouska

Zajímavosti na trase: mimoúrovňové křížení dvou stok, zřícenina poutního kostel Narození Panny Marie, Kněžská skála, nejsevernější bod Rakouska

Tato trasa je nejdelší a vyvede nás i do zvlněné krajiny přírodního parku Homolka - Vojířov. Méně zdatní cyklisté mohou využít některou ze zkratek. Cestou nás provází četnické pátrání po bandě zlodějů v čele s krásnou pokojskou.

Operace Aus Dunajitz...krajem rybníků

Zajímavosti na trase: křížová cesta na Dunajovické hoře, Nadějská rybniční soustava, Přírodní památka Slepičí vršek (pískový přesyp), kamenný most, kaple u sv. Víta, Kotěrova vodárna

Na trase můžeme sledovat napínavý příběh honu na německé špiony v Československu na prahu 2. světové války. Cestou narazíme i na stopy vojenské činnosti v okolí Třeboně - bývalá střelnice, prvorepublikový bunkr...Cestu si můžeme zpestřit luštěním jména Dunajovické spojky.

Když v dubu straší aneb pověstmi opředená místa kolem Třeboně

Délka: 44 km

Zajímavosti na trase: rybník Svět, Krčínův dub, rybník Rožmberk, Rožmberská bašta

Trasa nás provede místy spjatými s pověstmi tohoto rybníkářského kraje. Navštívíte cestu, kudy se za bouřlivých nocí prohání kočár tažený koucoury, místo, kde byl osvobozen Jakub Krčín z moci pekla a další zajímavé lokality.

Kontakt

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout