ubytování Třeboňsko Mája

Zámek ve Stáži nad Nežárkou

Zámek se nachází v malém městečku Stáž nad Nežárku, na půli cesty mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Od penzionu Mája se nachází zhruba 25 km po silnici.

Je také zajímavým tipem na cyklovýlet, který může vést přes Třeboň, na Kopeček v Třeboni, přes lesy do Staré Hlíny, a odtud přes Stříbřec a Pístinu okolo rybníků. Tento výlet je dlouhý tam i zpět cca 60 km.

V zámku si můžete prohlédnout čtyři trasy a další zajímavosti jako jsou např.

  • Komnata duchů - věštírna
  • Tajný východ z ložnice
  • Hradní mučírna

Prohlídkové trasy:

  • hradní a zámecký okruh - procházka historií hradu a zámku od dob pomezní stáže, přes hradiště, strážní hrad, přestavbu hradu na zámek, až po současnost, prohlídka stylového zámeckého hudebního sálu a reprezentačního modrého salonu, prohlídka nové expozice Jarmily Novotné, ... (nakonec zdarma ochutnávka bylinného likéru s žen - šenem) - trasa s průvodcem ( 45 min.)
  • galerie a expozice Emy Destinnové - procházka životem a dílem E. Destinnové - rozsáhlá expozice, je v celém přízemí zámku - bez průvodce
  • prodejní expozice - "Přírodní produkty a lidské zdraví" - výrobky ze včelích a přírodních produktů VČELNEX.
  • atraktivní okruh (hradní okruh, zámecký okruh, privátní prostory majitelů, ložnice Emy Destinnové včetně tajného východu z ložnice E.D., nová expozice Jarmily Novotné, komnata duchů - věštírna, hradní mučírna, šatlava - vězení pro zločince, popravčí místnost, průchod tajnou hradní únikovou chodbou k Nežárce, ...) ( 90 min.) - průvodcem je sám majitel zámku - tento okruh je pouze ve víkendové dny - a jen v 11. a ve 14. hod.

Zámeček je otevřený pro veřejnost od června do září, nebo lze se domluvit na návštěvě pro větší skupiny.

Tel.: +420 736 614 500
E-mail: info@zamekstraz.cz
Web: www.zamekstraz.cz

Kontakt

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout