ubytování Třeboňsko Mája

Jindřichův Hradec - Jindřichohradecko

Jindřichův Hradec je město, které najdete 37 km od penzionu Mája, ve kterém můžete trávit svou dovolenou. Při této příležitosti můžete navštívit Jindřichův Hradec a jeho zajímavosti, zajet si sem můžete třeba na kole či autem a je tu opravdu co k vidění.

Jindřichův Hradec bylo dříve krajské město, žije zde téměř 22 tisíc obyvatel. Jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací.

 • zámek Jindřichův Hradec s vyhlídkovou věží
 • Jindřichohradecká úzkokolejka - cesta parním vláčkem, tratě Jindřichův Hradec - Nová Bystřice i Jindřichův Hradec - Obrataň. Jízdu stoletým historickým parním vlakem do České Kanady si nenechte ujít.
 • Expozice letecké bitvy nad Jindřichovým Hradcem
 • Večerní toulky bájným Hradcem - poutavou hranou formou přiblíží některé méně známé legendy a zajímavé události či osobnosti, které se váží k Jindřichovu Hradci. Letní série 2014: 28. června, 4., 6., 11., 12., 18., 20., 24. a 27 července, vždy od 21.00 hodin.
 • Aqua světelná show sv. Florián v Jindřichově Hradci (Obchodně - medicínské centrum sv. Florián, Růžová 41) - světelné efekty, videoprojekce a obrazce tvořené kapkami padající vody s tóny působivé hudby. Celý rok, pondělí - neděle 09:00 - 19:00, vstup zdarma.
 • Plavecký bazén a venkovní aquapark

Další tipy k navštívení

Městská vyhlídková věž u kostela Nanebevzetí Panny Marie Jindřichův Hradec

Telefon: 363 66 0-1
Fax: 384 361 576
E-mail: muzeum@mjh.cz
Web: www.mjh.cz

V okolí můžete ještě navštívit: Stálá expozice s Krýzovými jesličkami v jezuitském semináři, kostel sv. Jana Křtitele s přilehlým minoritským klášterem, kde jsou další výstavy a expozice

Kostel sv. Jana Křtitele s přilehlým minoritským klášterem

Adresa: Štítného 124, J. Hradec
PSČ: 377 01
Telefon: 384 363 661
Fax: 384 361 576
E-mail: muzeum @mjh.cz
Web: www.mjh.cz

Kostel sv. Jana Křtitele: Kostel sv. Jana Křtitele s přilehlým areálem minoritského kláštera se nachází ve Štítného ulici, v části jeho prostor (bývalý špitál) sídlí městská knihovna. Kostel patří k nejvýznamnějším gotickým památkám Čech nejen pro svou architektonickou podobu, která vznikala převážně ve 14. století, ale především pro roz-sáhlou freskovou výzdobu celého areálu. K nejstarším dochovaným pracem patří fresky v závěru presbytáře kostela, hlavní loď je v linii oken vyzdobena pásem postav dvanácti apoštolů v nadživotní velikosti ze 2. poloviny 14. století. Interiér je doplněn raně barokním mobiliářem a větším počtem kvalitních náhrobních kamenů z různých období.

Doba prohlídky je individuální. Možno navštívit další objekty muzea: městskou vyhlídkovou věž a jezuitský seminář se stálou expozicí a Krýzovými jesličkami.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Adresa: Dobrovského 1/I, Jindřichův Hradec
PSČ: 377 01
Telefon: 384 321 279
Fax: 384 321 391
E-mail: jindrichuvhradec@budejovice.npu.cz
Web: www.zamek-jindrichuvhradec.eu

Hrad Landštejn

Adresa: Správa státního hradu Landštejn, Slavonice
PSČ: 378 81
Telefon: 384 498 580
E-mail: landstejn@budejovice.npu.cz
Web: www.hrad-landstejn.eu
GPS souřadnice: Loc: 49°1’26.76“N, 15°13’49.36“E

Státní hrad Landštejn Hrad Landštejn je jednou z nejzachovalejších středověkých systému. Nejstarší románská část hradu s palácem vestavěným mezi dvě obranné věže je v Čechách ojedinělá. Dispozici s nepravidelným pětibokým půdorysem původně obklopoval široký příkop. Pozdější dostavba gotického opevnění s obytnou věží donjonem rozšířila hrad o další nádvoří. Vznosný čtyřpatrový palác Krajířů z Krajku s renesančním opevněním a barokní dělostřelecké bašty pak uzavírají průřez stavebními styly čtyř vývojových etap.
Areál nabízí volné prohlídky hradu, expozici archeologických nálezů, objevených v posledních letech v areálu hradu Landštejn, rozmanité kulturní akce v letních měsících. Parkoviště je pod hradem.

Výlet na Čertův kámen

Kostelní Radouň, Lodhéřov, Jindřichův Hradec

GPS: 49° 13’ 40.97“ N, 14° 58’ 29.08“ E

Skála se nachází na turistické stezce z Kostelní Radouně do Lodhéřova. Z obou stran je přístupná pěšky, pro horská kola je lepší strana od Lodhéřova. Dnes jsou na místě balvany se skalními mísami a opuštěný lom na mrákotínskou žulu.

Vítkův Hrádek

Blažejov, 378 52
GPS: 49°8’39.179“N, 15°5’35.462“E

Z obce Blažejov se vydejte směrem na sever do Jindřišského údolí, kde se napojíte na turistickou značku a v blízkosti Hamerského potoka, na vysokém kopci se nachází zřícenina Vítkův hrádek. Hrad založili někdy v první polovině 13. století páni z Hradce. Podle některých autorů byl dnešní Jindřichův Hradec v té době královským majetkem a Vítkův Hrádek tak mohl být prvotním sídlem hradeckých Vítkovců a po jejich přesídlení do Hradce jako nepotřebný opuštěn. Dnes se na místě nachází už jen pár zbořených zdí.

Nejlepší akce v Jindřichově Hradci

 • Concertino Praga patří k nejprestižnějším hudebním počinům v České republice. Tato mezinárodní rozhlasová soutěž Českého rozhlasu mladých hudebníků z celého světa již více jak 40 let vrcholí jihočeským červnovým festivalem vítězů a laureátů.
 • Opera na zámku - koná se poslední prázdninový víkend, pod širým nebem na třetím nádvoří Státního hradu a zámku. Můžete zde vidět členy Opery Národního divadla, v jejichž podání jsou návštěvníkům servírována nejznámější operní díla.
 • Den města - městské slavnosti konané tradičně v červnu, po celém městě a především do areálu Státního hradu a zámku můžete prožívat historii a gastronomii města. Součástí je také předání ocenění nejúspěšnějším jindřichohradeckým žákům a studentům.
 • Folková růže - několikadenní červencový festival konaný na hlavní scéně na III.zámeckém nádvoří, ale i na dalších místech, jako je Kaple sv.Maří Magdaleny nebo atrium Muzea Jindřichohradecka.
 • Hromadná jízda na kolech - odehrává se v měsíci říjnu.
 • Advent na zámku - v průběhu jednoho prosincového víkendu můžete ochutnat dobové pokrmy i nápoje, shlédnout živý betlém nebo provoz proslulé Černé kuchyně.

Rezervace ubytování na Třeboňsku

Přijeďte strávit svou dovolenou na Třeboňsko a poznejte krásy jeho okolí. Rezervujte si ubytování na Třeboňsku v našem penzionu a nebudete litovat.

Kontakt

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout